مدل جهانی دیسک معجزه ارتباطی هزاره سوم

1398/03/08

مقاله عمومی

خلاصه مقاله : مدل رفتاری دیسک: آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا رفتارها و برخوردهای اطرافیان شما اینگونه است که می بینید؟ آیا تا به حال با خود گفته اید که ای کاش ارتباط برقرار کردن با بعضی از آنها اینقدر مشکل نبود؟ چرا نمی توانیم با همه...

مدل رفتاری دیسک: 

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا رفتارها و برخوردهای اطرافیان شما اینگونه است که می بینید؟ آیا تا به حال با خود گفته اید که ای کاش ارتباط برقرار کردن با بعضی از آنها اینقدر مشکل نبود؟ چرا نمی توانیم با همه کسانی که در تعامل هستیم، ارتباطی پویا، موثر و پایدار برقرار کنیم؟

مدل رفتاری DISC استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. به کمک این مدل می توان آموخت که در موقعیت های متفاوت و با افراد متفاوت، موثر و موفقیت آمیز تعامل نماییم. چهار سبک رفتاری وجود دارد که می توان افراد را بر اساس آن طبقه بندی نمود و هر چهار سبک رفتاری، با شدت و ضعفی متفاوت در همه افراد مشاهده می شوند؛ اما هر فرد یک سبک یا دو سبک غالب رفتاری دارد که معمولا طبق آن نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان می دهد.


مدل  DISC بر اساس مطالعات روانشناسان مشهوری چون:

کارل گوستاو یونگ   ( 1875-1961 - Carl Gustav Jung )

ويليام مولتون مارستن ( William Moulton Marston - 1893 –1947)

به وجود آمده است.

با توجه به فعالیت هایی که توسط موسسات تحقیقاتی مختلف در جهت پیشرفت، توسعه و اعتباربخشی مدل فوق صورت گرفته، این مدل هم اکنون در سطح جهانی به عنوان مدل رفتاری برتر در بسیاری از موقعیت ها قابل استفاده می باشد که برخی از آنها به قرار زیر است:


بررسی خصوصیات و ویژگی‌های عمومی فرد و شناخت نقاط قوت و قابل بهبود ایشان، نحوه ارتباط با فرد و افزایش قدرت تطبیق با مدل رفتاری مخاطب، نحوه ایجاد انگیزش در افراد و کمک به رشد  آنها، تبیین مدلهای علمی و کاربردی ارتباط مؤثر با دیگران به منظور حل و فصل تنش‌های سازمان و افزایش میزان كارآیی افراد، مدیریت بهتر افراد جهت تاثیر گذاری بیشتر بر آنها و افزایش بهره وری فرد و سازمان، تجزيه و تحليل شغلي افراد به منظور نیازسنجی و برنامه ريزي آموزشی، کمک در شناسائی استعدادها برای جانشین پروری ، ارتقاء و ... سنجش و گزینش افراد در زمان جذب ،آموزش و توسعه منابع انسانی ، پاداش و جبران خدمت و ... افزایش مهارتهای ارتباطی کارکنان فروش و رشد میزان فروش آنها، مدیریت بهتر تیم های کاری با شناخت بهتر ویژگی های رفتاری افراد و توانمندی های ایشان . 

کارمندان و مدیران سازمان با استفاده از گزارش بدست آمده از ابزار DISC ،می توانند ارزیابی بسیار معتبری از رفتارهای سازمانی خود را ببینند. اطلاعات ذکر شده در گزارش DISC ، دانشی را در اختیار مدیران و کارمندان یک سازمان قرار می‌دهد که موجب بالا رفتن سطح ارتباطات مؤثر آن‌ها و نیز ایجاد بینشی می‌نماید که توسعه پایدار سازمان را رقم می‌زند.  

تمام مدل های DISC  و اولویت های شان به یک اندازه با ارزش هستند و هر فرد تلفیقی از چهار مدل را دارا می باشد .مدل شغلی شما با فاکتورهای دیگری مثل تجربه زندگی , تحصیلات و بلوغ شخصیتی تحت تاثیر قرار می گیرد. خودشناسی بهتر، اولین گام برای تاثیرگذار بودن در محیط کار است .شناخت مدل  DISC افراد دیگر، می تواند به شما کمک کند که دریابید آنها چه اولویت هایی دارند و تا چه اندازه با شما متفاوت هستند . شما می توانید کیفیت کار خود را به وسیله DISC در محیط کاری تان افزایش دهید. به این ترتیب شما ارتباطات مؤثرتری خواهید داشت .


در طول بیش از 40 سال گذشته ، میلیون ها نفر از مردم جهان با استفاده از ابزار DISC توانسته اند درک و شناخت بهتری از خود و دیگران پیدا کنند . کاربرد این ابزار در زمینه های ذیل توصیه می شود.


توسعه حرفه ای .توسعه رهبری .استخدام .تعیین معیار شغل. راهنمایی شغلی. مدیریت تعارض. طراحی و تشکیل تیم خرید و فروش. خدمات به مشتریان. افزایش عملکرد تیم.

  از این ابزار برای توسعه سازمانی، افزایش بهره وری کارکنان، آموزش کارکنان، آموزش مهارت های کلیدی مدیریت و رهبری سازمانی، آموزش مربی گری، طراحی و ایجاد تیم های کاری موفق، بهبود کیفیت محیط کار، کاهش استرس در محیط کار، ارتباطات اثربخش سازمانی، مدیریت تعارضات در محیط کار و بسیاری از مقاصد فردی و سازمانی دیگر استفاده می نمایند.

ابزار DISC برای کمک به مردم جهت درک بهتر خود و دیگران و بر مبنای خود ارزیابی طراحی شده است . این مدل برای رفتار فردی مفید است و به شما کمک می کند تا به کشف نقاط ضعف ( قابل بهبود ) و قوت خود در کمترین زمان پی ببرید و در راستای بهبود آن برنامه ریزی کنید. ابزار های بسیار زیادی در دنیا در خصوص شخصیت وجود دارد ، اما مدل DISC  با هدف تشخیص الگوی رفتاری فرد ، یکی از قدیمی ترین، بهترین، شناخته شده ترین و محبوب ترین در دنیا می باشد.

اعتبار

ابزار DISC  حاصل 40 سال تلاش اندیشمندان مدیریت، روانشناسی و جامعه شناسی می باشد و دارای روایی و پایایی جهانی است. صحت این سیستم در پژوهش‌های متعددی که توسط شش موسسه تحقیقاتی معتبر انجام شده، در سطح گسترده مورد تایید قرار گرفته است. به عنوان نمونه تحقیقات انجام شده در سال 2006 بر روی جامعه آماری ٧٥٣١٧مورد در دنیا توسط پروفسور پیتر کلاسن  تاییدیه صلاحیت دریافت نموده است. بر همین اساس در بیش از 60 کشور دنیا مورد استفاده می باشد و بزرگترین صنایع دنیا آنرا انتخاب کرده اند  که  این امر سندی بر کاربردی بودن، جامعیت و اعتبار جهانی این ابزارها می باشد.


پرسش نامه DISC و نحوه استفاده از آن :

ابزار DISC که از طریق پرسشنامه 30 سئوالی، مدل رفتاری ما را مشخص می کند ابزاری است جهانی و عمومی و رفتار ما را بدون در نظر گرفتن سن ، جنسیت ، کشور ، فرهنگ ، صنعت ، سازمان و جایگاه شغلی توصیف می کند. مدل رفتاری DISC استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. چهار سبک رفتاری وجود دارد که می توان افراد را بر اساس آن طبقه بندی نمود. بنابراین با شناخت سبک غالب رفتاری طرف مقابل و سازگاری رفتارمان با تمایلات او، می توانیم در بیشتر ارتباطات هایی که برقرار می کنیم موفق باشیم. تعریف رفتار در سیستم رفتاری DISC "رفتار" عبارت است از عمل و عکس العمل های قابل مشاهده از یک فرد در موقعیت ها و شرایط متفاوت که در این مدل به چهار نوع مجزا تقسیم بندی می شود. همه ما به نسبت های متفاوت از همه این تمایلات رفتاری برخوردار هستیم، اما همواره میزان یک یا دو تمایل رفتاری در ما بیشترین است که به آنها "سبک های غالب رفتاری" گفته می شود. پس از شرکت در آزمون DISC و مشخص شدن سبک غالب رفتاری، کلیه خصوصیات و تمایلات رفتاری در قالب گزارش های متنوع و با جزئیات کامل در اختیار فرد قرار می گیرد.

DISC
به عنوان یک ابزار مناسب و علمی در حوزه شناخت رفتار، در دنیا با استقبال ویژه ای مواجه بوده است و با ارائه یک دسته بندی مناسب و قدرتمند به افراد کمک مینماید تا :

 
خود را بیشتر بشناسند .به نقاط قوت و قابل بهبود خود آگاه شوند . تفاوت های فردی خود را با دیگران بشناسند و بتوانند خود را با دیگران تطبیق دهند . به یک ارتباط برد - برد دست یابند .